Sobota, 25 Marca 2017   imieniny: Maria, Wiesław, Ireneusz
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 

Wiadomości
 
 

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na...
Data dodania: 2017-03-24

Zarząd Powiatu informuje, iż w dniu 22 marca 2017 roku został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania osób niepełnosprawnych m... więcej »
 
 

Grzegorz Sztoler i Orkiestra Dęta z Chełmu...
Data dodania: 2017-03-24

  Stało się to podczas uroczystej części sesji Rady Powiatu, zorganizowanej 23 marca w sali lędzińskiego Piasta. Grzegorz Sztoler, mieszkaniec Międzyrzecza, odebrał nagrodę... więcej »
 
 

Otwarty konkurs ofert
Data dodania: 2017-03-23

Zarząd Powiatu ogłasił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania niepełnosprawnych mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego - Gminy Lędziny w okresie roku 2017.         więcej »
 
 

Nie pozwól się oszukać!
Data dodania: 2017-03-22

Uczniowie technikum ekonomicznego i technikum organizacji reklamy Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu wzięli udział w projekcie „Bezpieczne pieniądze” realizowanym przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej w Bieruniu. W czasie warsztatów prowadzonych przez Artura Żaka poznali podstawowe zabezpieczenia banknotów. Przy pomocy profesjonalnych lamp kasjerskich, lupy i mikroskopu cyfrowego uczyli się jak stwierdzić, czy mamy do czynienia z falsyfikatem. Artur Żak przekazał uczniom podstawową wiedzę nt. przestępstw przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, która z pewnością się przyda w życiu codziennym, każdy z nas może trafić na fałszywy banknot. Omówił też konsekwencje prawne grożące producentom fałszywych znaków pieniężnych oraz osobom wprowadzającym je do obiegu, niezależnie od tego czy robią to świadomie czy nieświadomie. Projekt jest realizowany przy współpracy Narodowego Banku Polskiego. ■       Zdjęcia: PZS w Bieruniu   więcej »
 
 

ELEKTROBUDOWA i PZS
Data dodania: 2017-03-22

  Urządzenia tej firmy są zainstalowane praktycznie w każdej polskiej elektrowni. Elektrobudowa S.A. od kilkudziesięciu lat jest liderem wśród polskich producentów urządzeń elektroenergetycznych, realizuje zadania dla sektora wytwarzania, przemysłu i dystrybucji energii elektrycznej w kraju i za granicą. Uczniowie klas technikum elektrycznego i mechanicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu spotkali się Jackiem Ślęczkiem, dyrektorem kontraktu Elektrobudowy S.A., który opowiedział o urządzeniach produkowanych przez tę firmę. Są to m.in. wyłączniki mocy wysokiego napięcia, rozdzielnice średnich i najwyższych napięć, szynoprzewody produkowane w zakładzie w Tychach. Zaprezentował obiekty energetyczne realizowana poza granicami, m.in. w elektrowni jądrowej w Finlandii, wytwórni wodoru w Holandii, elektrowni wodnej w Luksemburgu. Bieruński PZS od dawna współpracuje z Elektrobudową. Jednym z elementów tej współpracy są spotkania uczniów z pracownikami firmy. Dyrektor Jacek Ślęczek przedstawił uczniom ścieżkę kariery zawodowej, wymagania oraz warunki zatrudnienia w Elektrobudowie. Obecnie firma poszukuje praktykantów, „wychowuje” załogę, prowadzi program stypendiów dla pracowników , którzy kontynuują naukę na wyższych uczelniach. Od kilku lat Elektrobudowa prowadzi również program pod hasłem „Praktyki pod napięciem”, skierowane przede wszystkim do osób, które widzą swoją przyszłość zawodową w branży elektroenergetycznej. ■     Zdjęcia: PZS w Bieruniu Bartek Lubecki   więcej »
 
 

Bieruńskie Dni Teatru
Data dodania: 2017-03-21

  Zbliżają się Dni Teatru 2017 w Bieruniu. Pierwszy weekend kwietnia poświęcony będzie sztuce scenicznej. Odbędą się premierowe spektakle bieruńskich grup teatralnych, które odniosły artystyczne sukcesy i są rozpoznawalne nie tylko w naszym regionie. Wsparcia przedsięwzięciu udzielił Powiat Bieruńsko-Lędziński. ■         więcej »
 
 

Pchli targ w Bieruniu
Data dodania: 2017-03-21

  W sobotę, 1 kwietnia, na bieruńskim Rynku po raz pierwszy zostanie zorganizowany Pchli Targ. To szansa, by na wiosnę zrobić trochę miejsca w szafie lub znaleźć coś ciekawego do domu czy ogrodu. Na Pchlim Targu możecie sprzedawać, kupować, wymieniać się… W każdym domu znajdą się stare ubrania, zabawki, rzeczy już niepotrzebne, na których zbiera się kurz. Niektóre trzymamy z sentymentu, inne dlatego, że wyrzucenie ich na śmieci wydaje się marnotrawstwem, a całą resztę bo „przyda się”. I dalej zalegają w piwnicach i na strychach. Podobno uporządkowane życie wymaga również porządku w szafach. Popatrzmy więc na rzeczy wokół siebie chłodnym okiem, być może niektórych już nie potrzebujemy, ale mogłyby się przydać komuś innemu. Uszczęśliwiając nowego właściciela, możemy przy okazji odzyskać część poniesionych kiedyś wydatków. A negocjowanie cen to obowiązkowa przyjemność! ■       więcej »
 
 

Na Dzień Świętego Patryka…
Data dodania: 2017-03-21

  17 marca w wielu krajach na świecie obchodzony jest Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Także w Polsce to święto zyskuje coraz większą popularność. W Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach również postanowiono je uczcić, organizując dla naszych uczniów Konkurs Wiedzy o Irlandii. Pytania konkursowe nie były łatwe, a uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice drugiej klasy technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: Agata Bobla – 1 miejsce, Wiktoria Kuc – 2 miejsce, Anna Niesyto – 3 miejsce. Dziewczyny zostały nagrodzone nie tylko ocenami celującymi z języka angielskiego, ale również voucherami do Multikina, których fundatorem była Rada Rodziców Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. ■   Wherever you go and whatever you do, May the luck of the Irish be there with you.             Zdjęcie: PZS w Lędzinach. Laureatki konkursu ze swymi nauczycielkami.   więcej »
 
 

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii
Data dodania: 2017-03-21

  Uczniowie PZS w Lędzinach: Sławomir Szewczyk z drugiej klasy mundurowej oraz Robert Burczyk z drugiej klasy technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w wojewódzkim etapie IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Konkurs odbył się 15 marca. Rozpoczął się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Katowicach. Uczestnicy z województwa śląskiego najpierw rozwiązywali test, a następnie zostali zaproszeni do pobliskiego Muzeum – Izby Pamięci Kopalni Wujek, by zwiedzić wystawę poświęconą strajkowi górników w 1981 r. Tam młodzież zapoznała się z wystawą o Żołnierzach Niezłomnych, w szczególności związaną z losami Danuty Siedzikówny – „Inki”. Zwiedzający uczestniczyli również w projekcji filmu będącego relacją wydarzeń dotyczących pacyfikacji strajku górników Kopalni Wujek w grudniu 1981 roku. Zapoznali się także z działalnością Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Fundacji Centrum Solidarności. ■     Robert Burczyk i Sławomir Szewczyk z dyplomami uczestnictwa w konkursie. Zdjęcie: PZS w Lędzinach   więcej »
 
 

List Prezesa KRUS do rolników
Data dodania: 2017-03-21

  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Adam Sekściński, przesłał przed rozpoczęciem kolejnego sezonu agrotechnicznego specjalny list, w którym zwraca uwagę rolnikom na przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych. ■       więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 65
Wyszukaj
 

 Ważne telefony w Bieruniu

ZDROWIE
     
Pogotowie ratunkowe 999 lub 112 lub
32 327 49 99
     
Multimed Sp. z o.o. Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej 32 216 25 51


 
NZOZ s.c. Medicor 32 216 16 23
     
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Galen Ortopedia 32 216 44 44
     
BEZPIECZEŃSTWO
     
Policja 997 lub 112
     
Komenda Powiatowa Policji 32 323 32 00
     
Straż Miejska 986 lub
32 216 37 27
     
Straż Pożarna 998 lub 112
     
Ochotnicza Straż Pożarna 32 216 21 88
     
URZĘDY / INSTYTUCJE LOKALNE
     
Urząd Miasta 32 324 24 00
     
Starostwo Powiatowe Powiatu Bieruńsko - Lędzińskiego 32 226 91 00
     
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej 32 216 21 76
     
SŁUŻBY TECHNICZNE
     
Pogotowie energetyczne 991
     
Pogotowie gazowe 992
     
Pogotowie ciepłownicze 993
     
Pogotowie wodno-kanalizacyjne 994
     
KULTURA
     
Bieruński Ośrodek Kultury 32 216 40 16
 

Biblioteka Publiczna Miejska nr 1 32 216 47 24
     
TRANSPORT
     
TAXI  660 025 633
_______________________________________________________

Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola