Niedziela, 21 Grudnia 2014   imieniny: Jan, Honorata, Tomasz
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

Wiadomości
 
 

Młodzi chemicy
Data dodania: 2014-12-19

Jak magnez reaguje z kwasem octowym? Czy sole rozpuszczają się w wodzie? Jakie właściwości ma krzem? - Takie doświadczenia mieli za zadanie wykonać finaliści Konkursu Chemicznego „Młody chemik”, zorganizowanego w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. W finale, który odbył się 16 grudnia, w pracowni chemicznej, zmierzyli się uczniowie klas pierwszych technikum: Marta Kocurek Aleksandra Łopatka (technikum ekonomiczne), Rafał Gonciarczyk (technikum górnicze), Kamil Kulski, Maksymilian Momot, Konrad Syrek ( technikum elektryczne). To oni najlepiej rozwiązali test z chemii organicznej i nieorganicznej podczas I etapu konkursu.   - Głównym celem konkursu, który organizujemy w szkole od trzech lat, jest rozwijanie zainteresowań przedmiotem oraz zwrócenie uwagi na doświadczalną stronę chemii. Sprawdzana jest wiedza teoretyczna i praktyczna. Przeprowadzanie doświadczeń sprawiało uczestnikom wielką frajdę. Zadania wykonywali bardzo sprawnie, z wielkim zapałem i , zainteresowaniem – powiedziała Sylwia Wykręt.   Końcowe wyniki konkursu: miejsce I: Aleksandra Łopatka – kl. I technikum ekonomiczne miejsce II: Marta Kocurek – kl. I technikum ekonomiczne miejsce III: Rafał Gonciarczyk – kl. I technikum górnicze wyróżnienie: Kamil Kulski – kl. I technikum elektryczne Zdjęcia PZS w Bieruniu       więcej »
 
 

Biuro Rzecznika Konsumentów w Bieruniu będzie...
Data dodania: 2014-12-19

Informujemy, że w dniach od 22.12.2014 r. (poniedziałek) do 06.01.2015 r. (wtorek) biuro Rzecznika Konsumentów w Bieruniu będzie NIECZYNNE.   W razie konieczności uzyskania pilnej porady prawnej, konsumenci mogą skontaktować się: telefonicznie z Wydziałem Ochrony Konsumentów przy Inspekcji Handlowej w Katowicach (ul. Brata Alberta 4) pod nr tel.: (32) 3568116; telefonicznie z Sądem Konsumenckim w Katowicach pod nr tel.: (32) 3568125; telefonicznie z Biurem Federacji Konsumentów w Katowicach (ul. Mickiewicza 4) pod nr tel. 32 2068584; telefonicznie z INFOLINIĄ KONSUMENCKĄ Federacji Konsumentów pod nr tel.: 800 007 707; e-mailowo z Stowarzyszeniem Konsumentów Polskich pod adresem: porady@dlakonsumentow.pl więcej »
 
 

Najnowsze wydanie informatora powiatowego
Data dodania: 2014-12-19

Najnowszy informator „powiatbl.pl” przynosi powyborcze podsumowanie, informację o władzach powiatu V kadencji, powiatu, teksty o poszukiwaniu rodzin zastępczych i sukcesach naszej młodzieży oraz inne.         więcej »
 
 

Informacja sprawie kanałów technologicznych
Data dodania: 2014-12-18

W związku z opracowywaniem dokumentacji projektowych dla zadania pn.: Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej 5906S, ul. Chemików w Bieruniu oraz dokumentacji projektowej pn.: Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej 5915S, ul. Ułańskiej w Lędzinach istnieje możliwość zgłaszania zainteresowania udostępnieniem kanału technologicznego.   Podmioty zainteresowane udostępnieniem kanału technologicznego mogą składać wnioski zgodnie z  załączoną informacją.         więcej »
 
 

Zawsze tak samo, grudniową porą, idą do nas...
Data dodania: 2014-12-18

„Wiele pomyślności niech w starostwie zagości. Niech odejdą smutki, troski, a praca da dużo radości” – życzyły dzieci, panie wychowawczynie i dyrekcja Przedszkola nr 1 w Bieruniu.   Grupa małych kolędników z tego przedszkola odwiedziła 18 grudnia starostwo. Spotkała się ze starostą i pracownikami, wykonała piękny program artystyczny, zaśpiewała kolędy. Było łamanie się opłatkiem, serdeczne życzenia i oczywiście drobne prezenty dla dzieciaczków.   Do wszystkich adresowane były życzenia „Wesołych Świąt! Bez zmartwień. Z barszczem, z grzybami, z karpiem, z gościem, co niesie szczęście!”             Zdjęcia: Marian Ryglewicz więcej »
 
 

Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Data dodania: 2014-12-17

Tradycyjne odwiedziny przedświąteczne złożyły staroście i pracownikom starostwa dzieci z Przedszkola nr 2 w Bijasowicach, 17 bm.   Aniołki, trzej królowie i pastuszkowie mali z przejęciem, ale wesoło odśpiewały kolędy, złożyły życzenia, po czym obdarowane przez starostę świątecznymi upominkami udały się na dalsze kolędowanie.           Zdjęcia: Marian Ryglewicz więcej »
 
 

Betlejemskie Światło znów u nas
Data dodania: 2014-12-16

  Jak co roku w naszym starostwie zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosły druhny z 40. Harcerskiej Drużyny Spadochronowej im. Batalionu „Parasol”, wchodzącej w skład 27 Szczepu ZHP im. Marii Curie-Skłodowskiej Hufca Ziemi Tyskiej wraz z komendantem szczepu Marianem Miernikiem.   Starosta Bernard Bednorz i obecna podczas tego spotkania Mariola Szulc, prezes spółki „Megrez” z Tychów (szpital wojewódzki) wymienili z harcerzami najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Młodzież otrzymała od starosty powiatowe upominki.   Betlejemskie Światło Pokoju jest coroczną skautową i harcerską akcją przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światełko jest znakiem, że święta Bożego Narodzenia już blisko. Przekazywanie światła znaczy, że przekazywany jest symbol pokoju, miłości i wszystkich wartości najważniejszych w życiu każdego człowieka.     Zdjęcia: Marian Ryglewicz więcej »
 
 

Pocztówka od PZS
Data dodania: 2014-12-16

Dla zaprzyjaźnionych osób, firm i instytucji, z najlepszymi życzeniami, firmowa kartka od Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu…   Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w szkole został ogłoszony konkurs graficzny na projekt kartki świątecznej. Projekty złożyło kilkunastu uczniów technikum informatycznego i ekonomicznego, a jury jako „firmową” kartkę Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu wybrało pracę konkursową Romana Goczoła, maturzysty z technikum informatycznego.   Pierwszy raz wysłana ponad 150 lat temu do dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, polską nazwę zawdzięcza Henrykowi Sienkiewiczowi, dostarczana przez listonosza, posłańca, dzisiaj w formie e-kartki dociera na cały świat w mgnieniu oka.   Jedno się nie zmieniło: ciepłe i serdeczne życzenia. ■       więcej »
 
 

Kiermasz tuż, tuż…
Data dodania: 2014-12-15

We wtorek, 16 grudnia, od 16.00 do 19.00, w Liceum Ogólnokształcącym w Bieruniu odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, na który społeczność szkolna SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZA.   W tym dniu odbędą także konsultacje dla rodziców (od 17.00 do 18.00).   Piękna to okazja do spotkań, rozmów oraz możliwość wsparcia Śląskiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Tychach. ■     Przykłady ozdób światecznych, które będzie można nabyć na kiermaszu. więcej »
 
 

Gimnazjaliści zagrali "w bala"
Data dodania: 2014-12-15

  Na zaproszenie Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu drużyny piłkarskie gimnazjalistów z Bierunia, Lędzin, Chełmu Śląskiego, Imielina i Oświęcimia wzięły udział w Powiatowym Turnieju dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora, które odbyły się 9 grudnia. Drużyny rozgrywały mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do finałowej fazy rozgrywek zakwalifikowały się ekipy z Gimnazjum nr 3 w Oświęcimiu, Gimnazjum nr 1 z Bierunia, Gimnazjum nr 2 z Lędzin oraz Gimnazjum z Imielina.   O zwycięstwo w finale również walczyli grając systemem „każdy z każdym”, w sumie drużyny rozegrały po pięć meczy. Zawodnicy, opiekunowie drużyn i kibice podkreślali wspaniałą atmosferę na boisku w duchu „fair play” i bardzo wysoki poziom gry.   Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom gratulacyjny i pamięć USB dla każdego zawodnika.   Końcowa klasyfikacja: I miejsce- Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Klementyny Tańskiej - Hoffmanowej w Oświęcimiu, opiekun Daniel Kornaś II miejsce -Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 Lędzinach, opiekun Dariusz Jakubowski III miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu, opiekun Katarzyna Sleziona.   Zawody sędziował Łukasz Stęchły, sędzia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu. Zawody zostały dofinansowane ze środków powiatu bieruńsko-lędzińskiego.             ZDJĘCIA: ADAM URBAŃCZYK więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 60
Wyszukaj
 

Internet w polsce

Dodaj artykuł
Losowe firmy
 
Wyślij SMS
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola