Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

150 tys. euro dla PZS w BIERUNIU

Data publikacji: 2017-05-09, Data modyfikacji: 2017-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 
  W tegorocznej edycji konkursu Erasmus + konkurencja była ogromna – prawie 850 szkół z całej Polski ubiegało się o finansowanie zagranicznych praktyk zawodowych dla swoich uczniów. Dofinansowanie otrzymało tylko 217 placówek, czyli praktycznie co czwarta z nich. Wśród nich Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu. - Cieszymy się ogromnie. Dzięki pozyskanym funduszom w roku 2018 i w 2019 nasi uczniowie klas gastronomicznych i informatycznych pojadą na miesięczne praktyki do Włoch – mówi Teresa Horst, dyrektor PZS w Bieruniu. W tym samym czasie, również na miesiąc, do Niemiec pojadą klasy mechaniczne i elektryczne. Młodzież ma nie tylko zapewnioną pełną refundację wyjazdu, lecz również kieszonkowe, aby ich pobyt w żadnych stopniu nie był zależny od zasobności portfela rodziców. Na projekt, który będzie realizowany w ramach programu ERASMUS+ pod hasłem „Uczniowie PZS w Bieruniu na drodze do sukcesu w karierze zawodowej” szkoła pozyskała 150.000 Euro. ■ Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia  europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013.      

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2135-150-tys-euro-dla-pzs-w-bieruniu-2
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola