Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

62. WYDANIE INFORMATORA

Data publikacji: 2017-07-07, Data modyfikacji: 2017-07-07
A A AWydrukDrukuj  
 
  Powiat Bieruński Lędziński wyprzedził 345 innych i zdobył 35 miejsce na liście powiatów, w których mieszka się najlepiej. Za nami znalazły się m.in. Tychy, Mysłowice, powiaty pszczyński i mikołowski. To jedna z wielu informacji najnowszego wydania informatora powiatowego „powiatbl.pl”. W 62. wydaniu relacje z ważnych powiatowych wydarzeń, które miały miejsce w powiecie w maju i w czerwcu bieżącego roku. Między z dwóch sesji Rady Powiatu, specjalnego wyjazdowego posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju poświęconego bezpieczeństwu przeciwpowodziowemu, z Powiatowych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, Przeglądu Orkiestr Dętych i Powiatowych Zawodów Strażackich. Ponadto dużo informacji o powiatowych inwestycjach drogowych, inwestycjach szkolnych, konferencjach i innych wydarzeniach, których powiat był organizatorem, współorganizatorem lub którym udzielił swego (najczęściej finansowego) wsparcia. Są także dokładniejsze informacje dotyczące pomocy finansowej dla mieszkańców powiatu na zakup nowych, ekologicznych kotłów (po 1.000 zł!), programu zagranicznych wyjazdów i staży dla młodzieży z PZS w Bieruniu, utrudnieniach w komunikacji, jakie 31 lipca i 1 sierpnia spowoduje 74. Tour de Pologne, którego dwa etapy będą przebiegać przez nasz powiat i wiele innych ciekawych tekstów i zdjęć. Zachęcamy do lektury. Dzięki firmie kolporterskiej większość gazet trafi do Państwa mieszkań. Informator dostępny jest także w Starostwie Powiatowym, jednostkach powiatowych, urzędach miast i gmin oraz w jednostkach samorządowych, w popularnych placówkach handlowych, kulturalnych, ochrony zdrowia. ■R Pełne wydanie informatora dostępne jest również tutaj: http://powiatbl.pl/stronaglowna/informator    

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2203-62-wydanie-informatora
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola