Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Azjatyccy goście u uczniów PZS

Data publikacji: 2017-06-02, Data modyfikacji: 2017-06-02
A A AWydrukDrukuj  
 
  Przez dwa tygodnie, od 22 maja do 2 czerwca, w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach gościli Janet Wong z Hong Kongu i Siddharth Kushwaha z Indii. Przyjechali w ramach kolejnej edycji projektu realizowanego we współpracy z organizacją AIESEC. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny International Education for Teenagers polega na wymianie studentów z różnych stron świata, którzy przybliżają młodzieży innych krajów historię i kulturę swoich krajów w języku angielskim. Takie kontakty szkoła praktykuje od kilku lat. Spełniają one ważną rolę w budowaniu otwartości, przełamywaniu barier językowych i motywowaniu do dalszej nauki języka angielskiego. Wcześniej lędziński PZS gościł już studentów z Chin, Iranu, Maroka, Pakistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Turcji. Siddharth kończy w tym roku studia na kierunku inżynier elektryk, natomiast Janet rozpoczyna czwarty rok studiów medycznych. Oboje prezentowali swoje kraje, ich zabytki, elementy kultury i historii, przekazywali podstawy języków swoich narodów. Prowadzili po kilka godzin zajęć dziennie. Zajęcia odbywały się nie tylko na lekcjach angielskiego, ale również geografii, przedsiębiorczości, wiedzy o kulturze, godzin wychowawczych a nawet wychowania fizycznego. Lędzińscy uczniowie dzielnie próbowali swoich sił w języku angielskim w trakcie lekcji, a także poza nimi, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach. Gospodarze i goście wspólnie kręcili film, przeprowadzali wywiady, gotowali. Wybrali się również na całodniową wycieczkę do Wisły. Przybysze z odległych krajów byli zachwyceni urokliwymi miejscami w Polsce, a uczniowie dumni z tego, że mogą im je pokazać, opowiedzieć o ich historii, kulturze i zwyczajach. Janet i Sidd to niezwykle sympatyczni i otwarci młodzi ludzie. Wolontariusze AIESEC zostali bardzo ciepło przyjęci. Szczególne podziękowania należą się Pawłowi Klimkowi, Jankowi Cyganikowi i Kacprowi Figlowi oraz ich rodzicom za zaoferowanie gościny i dołożenie wszelkich starań, by zagraniczni goście czuli się w Lędzinach jak u siebie w domu. ■               Zdjęcia: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2174-azjatyccy-goscie-u-uczniow-pzs
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola