Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

CINiBA i muzeum, czyli nowoczesność i historia

Data publikacji: 2017-04-27, Data modyfikacji: 2017-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 
  Uczniowie drugiej klasy technikum PZS w Lędzinach, kształcący się na techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz techników informatyków, pod opieką nauczycieli - bibliotekarzy: Joanny Kral i Bożeny Maruszak, wybrali się do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz Muzeum Śląskiego w Katowicach. Celem wyjazdu w dniu 20 kwietnia 2017 roku było poznanie szczegółów pracy najnowocześniejszej biblioteki w kraju oraz udział w warsztatach „Sztuka szukania – w labiryncie informacji” w CINiBA , a także w warsztatach: „W poszukiwaniu prawdy. Realizm” w Muzeum Śląskim. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że długość półek z książkami CINiBA wynosi aż 54 kilometry!, zaś rocznie na zakup książek w wersji tradycyjnej, papierowej, CINiBA wydaje około 500 000 zł, a na źródła w formie elektronicznej aż 3 500 000 zł! Drugi etap wycieczki edukacyjnej miał miejsce w usytuowanym nieopodal Muzeum Śląskim, którego nowa siedziba oddana została do użytku niecałe dwa lata temu. Była kopalnia węgla zamieniona została w unikatową kopalnię kultury, udostępniającą bogate i różnorodne kolekcje na głębokości 14 metrów pod powierzchnią ziemi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pn. „W poszukiwaniu prawdy. Realizm”. Była to niezwykle ciekawa lekcja oparta na wykorzystaniu oryginalnych eksponatów (np. obrazów Józefa Chełmońskiego, Aleksandra Gierymskiego czy Aleksandra Kotsisa)Jedno z zadań polegało na wymyśleniu własnej historii do obrazu Stanisława Grocholskiego „Odczynianie uroku”. ■           Zdjęcie: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2116-ciniba-i-muzeum-czyli-nowoczesnosc-i-historia
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola