Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

DADIDASY

Data publikacji: 2017-05-23, Data modyfikacji: 2017-05-23
A A AWydrukDrukuj  
 
  Uczniowie technikum informatycznego i elektrycznego PZS w Bieruniu odwiedzili krakowską siedzibę firmy Cisco Systems, światowego giganta najnowszych rozwiązań w dziedzinie IT. Zobaczyli jedno z największych laboratoriów sieciowych w Polsce, zapoznali się ze światowymi rozwiązaniami w sieciach komputerowych i przetestowali nowoczesny sprzęt telekomunikacyjny. Poznali też historię firmy, zasady projektowania sieci, najnowsze rozwiązania IoT i urządzeń sieciowych, VoIP. Przyglądali się pracy w zespole złożonym ze specjalistów różnych narodowości i dowiedzieli się w jaki sposób firma pozyskuje nowych pracowników. Bieruńscy uczniowie wzięli też udział w konkursie z nagrodami od CISCO – czyli stworzenie pomysłu na biznes wg koncepcji „Internetu rzeczy”, w którym musieli wykazać się kreatywnością w opracowaniu własnego projektu. Co wymyślili informatycy i elektrycy? „Dadidasy” - buty multimedialne z GPS i możliwością liczenia dystansu, portfel otwierany na skan kciuka jego właściciela, zliczający pieniądze i alarmujący poziom krytyczny środków oraz coś dla dziewcząt - zmieniającą kolory gumkę LED do włosów z GPS, umożliwiającą badanie chorób skóry i włosów. ■             Zdjęcia: PZS w Bieruniu  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2156-dadidasy
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola