Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

EDUKACJA. Problemy i wyzwania

Data publikacji: 2017-04-11, Data modyfikacji: 2017-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
  Jak lepiej dostosować działające w powiecie szkoły do reformy edukacji? Jak przebiega jej wdrażanie? Jakie problemy się z tym wiążą? – na te i inne tematy rozmawiano podczas spotkania władz powiatu z dyrektorami szkół i związkowcami, zorganizowanego w Starostwie 11 kwietnia. Hasłem spotkania, którego inicjatorem był wicestarosta Mariusz Żołna odpowiadający w Zarządzie Powiatu między innymi za szkoły ponadgimnazjalne i nabór do tych szkół było: „Edukacja dziś i jutro – problemy i wyzwania”. Niestety, w ostatniej chwili odwołał swoją obecność katowicki wicekurator oświaty, który miał przedstawić wdrażanie reformy edukacyjnej w naszym powiecie. Spotkanie uzupełnił wykład Marii Stachoń-Wójcik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bieruniu nt. „Trudności emocjonalne współczesnego ucznia”. W spotkaniu uczestniczyli: starosta Bernard Bednorz, przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica i Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, przewodnicząca Komisji Edukacji Zofia Łabuś, prezes Oddziału ZNP w Tychach Gabriela Stańczyk. ■ MR             Zdjęcia: Marian Ryglewicz  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2106-edukacja-problemy-i-wyzwania
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola