Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ELEKTROBUDOWA patronem PZS

Data publikacji: 2017-04-04, Data modyfikacji: 2017-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Teresa Horst - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu i Piotr Janczyk - dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi Elektrobudowy S.A. podpisali 1 kwietnia porozumienie o współpracy, na podstawie którego uczniowie klas mechanicznych i elektrycznych będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w tej firmie. Umowa przewiduje między innymi prowadzenie tematycznych zajęć dydaktycznych przez pracowników Elektrobudowy S.A., współpracę w zakresie udoskonalania programów edukacyjnych oraz realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych. Zawarte porozumienie podnosi atrakcyjność kształcenia zawodowego w PZS, a jego absolwentom daje możliwość poznania najnowszych urządzeń i technologii, stwarza szanse zatrudnienia w renomowanej firmie. Elektrobudowa S.A istnieje od ponad 60 lat. Od 1996 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Zatrudnia około 2.000 pracowników. Jest światowym liderem wśród polskich producentów urządzeń elektroenergetycznych, realizującym zadania dla sektora wytwarzania, przemysłu i dystrybucji energii elektrycznej w kraju i za granicą, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Finlandii, Holandii, krajach Europy Wschodniej. Świadczy kompleksowe usługi na rzecz sektora energetycznego, petrochemicznego, wydobywczego. Brała udział w budowie prawie wszystkich elektrowni i elektrociepłowni w Polsce. ■       ZDJĘCIE: PZS W BIERUNIU

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2100-elektrobudowa-patronem-pzs
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola