Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzi chemicy

Data publikacji: 2014-12-19, Data modyfikacji: 2014-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak magnez reaguje z kwasem octowym? Czy sole rozpuszczają się w wodzie? Jakie właściwości ma krzem? - Takie doświadczenia mieli za zadanie wykonać finaliści Konkursu Chemicznego „Młody chemik”, zorganizowanego w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. W finale, który odbył się 16 grudnia, w pracowni chemicznej, zmierzyli się uczniowie klas pierwszych technikum: Marta Kocurek Aleksandra Łopatka (technikum ekonomiczne), Rafał Gonciarczyk (technikum górnicze), Kamil Kulski, Maksymilian Momot, Konrad Syrek ( technikum elektryczne). To oni najlepiej rozwiązali test z chemii organicznej i nieorganicznej podczas I etapu konkursu.   - Głównym celem konkursu, który organizujemy w szkole od trzech lat, jest rozwijanie zainteresowań przedmiotem oraz zwrócenie uwagi na doświadczalną stronę chemii. Sprawdzana jest wiedza teoretyczna i praktyczna. Przeprowadzanie doświadczeń sprawiało uczestnikom wielką frajdę. Zadania wykonywali bardzo sprawnie, z wielkim zapałem i , zainteresowaniem – powiedziała Sylwia Wykręt.   Końcowe wyniki konkursu: miejsce I: Aleksandra Łopatka – kl. I technikum ekonomiczne miejsce II: Marta Kocurek – kl. I technikum ekonomiczne miejsce III: Rafał Gonciarczyk – kl. I technikum górnicze wyróżnienie: Kamil Kulski – kl. I technikum elektryczne Zdjęcia PZS w Bieruniu      

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1353-mlodzi-chemicy
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola