Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzież z Wojakiem

Data publikacji: 2014-12-08, Data modyfikacji: 2014-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzięki doskonałej współpracy Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach i środowisk wojskowych, młodzież klas mundurowych ma szanse rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Ostatnio uczestniczyła w projekcie pod nazwą „Zajęcia sportowo-wspinaczkowe alternatywą dla zagospodarowania czasu młodzieży oraz profilaktyki uzależnień”.   Projekt został zorganizowany przez Grupę Nieformalną Wojak działającą przy Forum Młodzieży Samorządowej. Wykonawcą projektu był Bielski Ośrodek Szkolenia Taktycznego SGOBOST. Składał się z kilku bloków tematycznych, podczas trzech dni. Część pierwsza została zrealizowana w Brynku k. Tarnowskich Gór. Od wczesnych godzin porannych uczniowie brali udział w zajęciach z taktyki wojskowej, poznawali techniki linowe, techniki walki, zagadnienia ratownictwa medycznego. W przerwie między zajęciami posilili się gorącą wojskową grochówką, która w mroźny dzień dała im dużo energii do kontynuowania zajęć.   Kolejne zajęcia odbywały się w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach. Uczniowie kontynuowali taktykę wojskową na terenie nieopodal szkoły, a w sali multimedialnej odbyło się szkolenie z profilaktyki uzależnień w służbach mundurowych. ■     Zdjęcie: PZS w Lędzinach

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1328-mlodziez-z-wojakiem
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola