Belka
Środa, 8 Grudnia 2021   imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MON: informacja o zaangażowaniu wojska 24.8.

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
MON: informacja o zaangażowaniu wojska 24.8.

- MON informuje:

Ponad pół tysiąca żołnierzy i wojskowych strażaków niesie pomoc w rejonach dotkniętych skutkami nawałnic; w terenie także operuje 277 jednostek specjalistycznego sprzętu.

W odwodzie pozostają żołnierze Żandarmerii Wojskowej i specjalistyczne pojazdy.

# # #

W związku z przerwaniem wałów przeciwpowodziowych na rzece Grabowa w gminie Darłowo, na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego z dn. 23.8.br, minister obrony narodowej wydał decyzję, na podstawie której Siły Zbrojne RP uruchomiły Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Darłowo w składzie blisko 50 żołnierzy, działające na terenie powiatu sławieńskiego.

Wydzielone siły i środki Sił Zbrojnych RP w ramach wsparcia administracji publicznej w sytuacji kryzysowej realizują przy pomocy specjalistycznego sprzętu m.in:

WZZ Chojnice oczyszczanie: rzeki Brda, kanału Brdy, rzeki Zbrzyca, rzeki Młosina, Zbrzyca. Ponadto, realizują zaopatrywanie w energię elektryczną gospodarstw. Udrożniono i poszerzono drogę DK 22 kierunek m. Rytel – m. Chojnice.

WZZ BYDGOSZCZ oczyszczanie dróg w m. Wąwelno (gm. Sośno). Ponadto usunięto zator na rzece Kamionka w okolicy Wielka Klonia, oczyszczono drogę na trasie Gostycy-Wielka Klona. Udzielano aktywnej pomocy mieszkańcom potrzebującym sprzętu ciężkiego, zrealizowano prace związane z porządkowaniem zespołu pałacowo-parkowego w m. Lubostroń.

WZZ SZUBIN oczyszczanie wiatrołomów. W m. Smolniki dostarczano wodę pitną dla ludności cywilnej. Kontynuowano prace polegające na zabezpieczeniu w energię elektryczną lokalnych gospodarstw oraz odgruzowywaniu budynku gospodarczego

WZZ Darłowo od 23.8 wsparcie administracji publicznej w sytuacji kryzysowej w związku z przerwaniem wału przeciwpowodziowego na rz. Grabowa w gminie Darłowo;

# # #

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprosiło 50 dzieci z gminy Czersk, sołectwo Rytel na tygodniowy zorganizowany wypoczynek w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Zakopanem (od 25.08. do 1.09.). We wrześniu zorganizowany zostanie turnus wypoczynkowy dla 30 seniorów w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Juracie.

# # #

Wojsko Polskie jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami. Przedstawiciele armii biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy.

Minister Obrony Narodowej niezwłocznie podejmuje ewentualne decyzje o udzieleniu pomocy przez wojsko na wnioski i zapotrzebowania, które płyną po nawałnicy.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: MON
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola