Belka
Środa, 8 Grudnia 2021   imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MSZ: polsko-irańskie konsultacje polityczne w Teheranie (komunikat)

Data publikacji: 2017-08-07, Data modyfikacji: 2017-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 

- MSZ informuje:

Udział w uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Hassana Rouhaniego na drugą kadencję? oraz rozmowy z irańskim rządem dotyczące współpracy politycznej, ekonomicznej i kulturalnej to główne punkty wizyty wiceminister Joanny Wroneckiej w Teheranie.

Rozmowy ?wiceszefowej polskiej dyplomacji z Madżidem Tacht Rawanczim, wiceministrem ds. europejskich i amerykańskich, dotyczyły relacji polsko-irańskich w wymiarze politycznym, gospodarczo-handlowym oraz kulturalno-naukowym. Podczas konsultacji omówiono ponadto kwestie sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz zaangażowania w walkę z tzw. Państwem Islamskim. Wiceminister Wronecka spotkała się także z Przewodniczącym Komisji ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Islamskiego Zgromadzenia Konsultacyjnego.

- Z zadowoleniem obserwuję rozwój naszych kontaktów dwustronnych. Mam nadzieję, że także druga kadencja prezydenta Hassana Rouhaniego będzie okresem pogłębienia stosunków polsko-irańskich. Sprzyjać temu powinny zarówno niestałe członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019, jak i potencjał wzajemnej współpracy - powiedziała w Teheranie wiceminister Joanna Wronecka.

W trakcie spotkań z przedstawicielami irańskiej administracji omówiono także kandydaturę Łodzi jako organizatora wystawy EXPO 2022 oraz plany dotyczące obchodów 75. rocznicy ewakuacji Polaków z ZSRR do Iranu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

 

kom/ pd/, Źródło artykułu: MSZ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola