Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na praktyce w Grenadzie

Data publikacji: 2017-03-28, Data modyfikacji: 2017-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie Technikum im. Anielina Fabery przy PZS Lędzinach od 18 marca 2017 r. przebywają w ciepłej, hiszpańskiej Grenadzie na miesięcznych praktykach zawodowych. Praktyki, jak co roku, płacone są ze środków unijnych. Wyjazd ma na celu przyczynienie się do zwiększenia atrakcyjności, jakości i wydajności szkolenia zawodowego: zwiększenie mobilności młodzieży kształcącej się zawodowo, podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży, zdobycie przez uczestników umiejętności pracy zawodowej w zespole osób z różnych krajów, wsparcie w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy i umiejętności mających na celu ułatwienie osobistego rozwoju i zwiększenie szans na uczestnictwo w europejskim rynku pracy. Dodatkowo służy poznaniu kultury kraju goszczącego, jego zwyczajów, tradycji a także elementów historii, wzbogacenie umiejętności językowych, wzmocnienie poczucia własnej wartości. W tym roku Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach w porozumieniu z organizacją o nazwie Universal Mobility SL/Hiszpania (zajmującą się miesięcznymi praktykami młodzieży z terenu całej Europy) realizuje praktykę właśnie w Grenadzie. Troje opiekunów wraz z 31 uczniami i jednym absolwentem wyjechało do Hiszpanii, gdzie swój staż zawodowy realizują w 15 zakładach. Technik ekonomista - w księgowości sieci hoteli Inmobiliaria Escribano; technik informatyk - w szkole podstawowej C.E.I.P. Gomez Moreno i w firmie informatycznej E-Sistemas.net; technik mechanik - w warsztatach samochodowych – Euro Repar i Tallerres J.Calero, Mecanizados Bolivar C.S.A. (maszyny ciężkie) oraz w firmie Semar – serwis rowerowy; technik elektryk - w firmach instalacyjnych Electrica Pinel i MDF Construcciones 1999 SL, natomiast technik logistyk w sieci logistycznej firmy SPRINTER. Poza zajęciami praktycznymi uczniowie mają zapewniony również bardzo bogaty program umożliwiający naukę języka hiszpańskiego, poznanie historii i kultury Hiszpanii. Młodzież jest pełna wrażeń i pozytywnych emocji doskonaląc swoje umiejętności zawodowe i językowe. ■EM         Zdjęcia: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2093-na-praktyce-w-grenadzie
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola