Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie pozwól się oszukać!

Data publikacji: 2017-03-22, Data modyfikacji: 2017-03-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie technikum ekonomicznego i technikum organizacji reklamy Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu wzięli udział w projekcie „Bezpieczne pieniądze” realizowanym przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej w Bieruniu. W czasie warsztatów prowadzonych przez Artura Żaka poznali podstawowe zabezpieczenia banknotów. Przy pomocy profesjonalnych lamp kasjerskich, lupy i mikroskopu cyfrowego uczyli się jak stwierdzić, czy mamy do czynienia z falsyfikatem. Artur Żak przekazał uczniom podstawową wiedzę nt. przestępstw przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, która z pewnością się przyda w życiu codziennym, każdy z nas może trafić na fałszywy banknot. Omówił też konsekwencje prawne grożące producentom fałszywych znaków pieniężnych oraz osobom wprowadzającym je do obiegu, niezależnie od tego czy robią to świadomie czy nieświadomie. Projekt jest realizowany przy współpracy Narodowego Banku Polskiego. ■       Zdjęcia: PZS w Bieruniu  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2085-nie-pozwol-sie-oszukac
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola