Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niech magia Świąt otuli nas

Data publikacji: 2014-12-11, Data modyfikacji: 2014-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod takim tytułem bieruńscy licealiści wydali pierwszą profesjonalną płytę z kolędami i pastorałkami.   Wykonawcami wszystkich utworów są utalentowani uczniowie i absolwenci: Aneta Czyrwik, Klaudia Drobny, Magdalena Sikora, Agata Stolorz i Łukasz Kostka (uczestnik X Faktora). Na płycie znalazło się 14 piosenek, wśród których znaleźć można tradycyjne kolędy, pastorałki oraz utwory autorskie powstałe na potrzeby płyty. Wokaliści przenoszą w świąteczne klimaty, śpiewając „Cichą noc”, „Pastorałkę marzenie” czy „Kolędę dla nieobecnych” w ciekawych aranżacjach.   Produkcją płyty zajęli się Dagmara Kupczyk (także autorka niektórych tekstów) i Rafał Borkowy, znany muzyk, aranżer, kompozytor. Płyta została nagrana w studiu ART Music i wydana przez liceum, jako materiał promocyjny. Można ją będzie dostać na Jarmarku świątecznym, 16 grudnia.   Ta wspaniała inicjatywa możliwa była dzięki wsparciu sponsorów oraz władz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Płytę otacza atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, jest okazją by w świątecznym czasie odnaleźć źródło inspiracji.    

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1340-niech-magia-swiat-otuli-nas
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola