Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niepokonana sekcja LEGO

Data publikacji: 2014-12-11, Data modyfikacji: 2014-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
  Trzy drużyny reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu wzięły 6 grudnia udział w turnieju Bionikalia w Warszawie.   Organizatorem było Koło Naukowe Robotyki BIONIK działające pod patronatem Zespołu Programowania Robotów i Systemów Rozpoznających Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. O prestiżu turnieju świadczy, że pojawiły się na nim najlepsze drużyny z Polski północnej i centralnej. Wśród 65 drużyn wymienić można reprezentacje Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. Marcelego Nenckiego, politechnik: Warszawskiej, Łódzkiej i Białostockiej, uniwersytetów: Warszawskiego, oraz Warmińsko - Mazurskiego.   W konkurencji linefollower wystartowało 21 drużyn (w tym 9 reprezentacji uczelnianych). Ku zaskoczeniu wszystkich drużyny z naszego liceum zdominowały eliminacje zajmując w nich pierwsze miejsce (Mariusz Karkosza, Szymon Wojtala i Damian Osuch), drugie miejsce (Patrycja Brzeskot, Adam Szwedor i Inga Wadas) i szóste miejsce (Patryk Gretka i Tomasz Nowak). Bieruńskie LO było jedyną placówką, której wszystkie roboty zakwalifikowały się do ścisłego ośmioosobowego finału. Trasa finałowa porażała trudnością (organizatorzy pozwolili by trasę finałową skonstruowali sami zawodnicy). Zaledwie dwie drużyny były w stanie ją przejechać - w tym pojazd skonstruowany przez uczniów klasy pierwszej: Patryka Gretkę i Tomasza Nowaka - którzy ostatecznie zajęli drugie miejsce za drużyną z Politechniki Warszawskiej.   Pojazd Mariusza Karkoszki, Szymona Wojtali i Damiana Osucha zajął ostatecznie piąte, a robot Patrycji Brzeskot, Adama Szwedora i Ingi Wadas szóste miejsce.   Biorąc pod uwagę tylko szkoły średnie LO zajęło 1, 3 i 4 miejsce. Przy tej randze konkursu to olbrzymi sukces. Szczególnie, że wskutek restrykcyjnego regulaminu licealiści nie mogli użyć najlepszych sensorów.   Opiekunem grupy bieruńskich robotyków jest pan Robert Romantowski-Tomosz. Zdjęcia: LO w Bieruniu                        

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1338-niepokonana-sekcja-lego
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola