Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

Data publikacji: 2017-03-21, Data modyfikacji: 2017-03-21
A A AWydrukDrukuj  
 
  Uczniowie PZS w Lędzinach: Sławomir Szewczyk z drugiej klasy mundurowej oraz Robert Burczyk z drugiej klasy technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w wojewódzkim etapie IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Konkurs odbył się 15 marca. Rozpoczął się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Katowicach. Uczestnicy z województwa śląskiego najpierw rozwiązywali test, a następnie zostali zaproszeni do pobliskiego Muzeum – Izby Pamięci Kopalni Wujek, by zwiedzić wystawę poświęconą strajkowi górników w 1981 r. Tam młodzież zapoznała się z wystawą o Żołnierzach Niezłomnych, w szczególności związaną z losami Danuty Siedzikówny – „Inki”. Zwiedzający uczestniczyli również w projekcji filmu będącego relacją wydarzeń dotyczących pacyfikacji strajku górników Kopalni Wujek w grudniu 1981 roku. Zapoznali się także z działalnością Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Fundacji Centrum Solidarności. ■     Robert Burczyk i Sławomir Szewczyk z dyplomami uczestnictwa w konkursie. Zdjęcie: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2080-olimpiada-solidarnosci-dwie-dekady-historii
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola