Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piękno przyrody na kalendarzu

Data publikacji: 2015-01-02, Data modyfikacji: 2015-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
  Wyłącznie kronikarsko przedstawiamy okładkę „Kalendarza powiatu bieruńsko-lędzińskiego na 2015 rok” (już nieosiągalnego – rozszedł się jak towar w ekstra promocji!). Jego głównym motywem jest przyroda. Kalendarz zawiera 12 zdjęć wykonanych na terenie Bierunia i powiatu. Ich autorem jest zamieszkały w Bieruniu Marek Bednarz (39 l.), który fotografią, szczególnie krajobrazową, zajmuje się od ponad pięciu lat. Jest wielokrotnym laureatem konkursów fotograficznych (między innymi zajął pierwsze miejsca w konkursach „Odkryj Małopolskę”, „Czerń i Biel − krajobraz", drugie miejsce w konkursie „Beskidzka 5 w obiektywie”). Publikował w czasopiśmie Digital Camera Polska. Oglądanie tych pięknych kadrów niewątpliwie dostarcza wrażeń estetycznych i rodzi pytanie: gdzie one zostały wykonane?   – Dokładnie nie wiem, nie znam aż tak dobrze tych miejsc, do których docierałem podczas moich spacerów i wędrówek po okolicy. Ale wszystkie zdjęcia są geotagowane. Mogę podać współrzędne – odpowiada autor. ■  

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1356-piekno-przyrody-na-kalendarzu
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola