Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poznali nowe technologie

Data publikacji: 2017-04-27, Data modyfikacji: 2017-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 
  Poznali nowe technologie Uczniowie klas trzecich i czwartych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach uczący się w zawodach technik elektryk, technik mechanik i technik górnictwa podziemnego wraz z opiekunami –Bożeną Maruszak i Jerzym Kozłowskim, odbyli 24 kwietnia 2017 roku wizytę studyjną w NP Polska w Tychach. Poinformowani zostali o historii Grupy Sintex NP oraz o jej podstawowym zadaniu, którym jest przekształcanie termoutwardzalne i wytłaczanie termoplastyczne elementów wykorzystywanych w lotnictwie, przemyśle motoryzacyjnym, elektrycznym oraz do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Zapoznali się z pracą w takich działach, jak: montaż, tłocznia, wtryski, utrzymanie ruchu narzędzi. Zobaczyć pracę na profesjonalnej zgrzewarce oraz zwiedzili część magazynową zakładu. Na zakończenie dowiedzieli się o możliwościach podjęcia pracy w zakładzie. Wizyta została zorganizowana w ramach realizacji dużego projektu „ Kariera i Kompetencje - dopasowanie systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”.■           Zdjęcie: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2118-poznali-nowe-technologie
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola