Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Staże projektu "Kariera i Kompetencje..."

Data publikacji: 2017-07-10, Data modyfikacji: 2017-07-10
A A AWydrukDrukuj  
 
  Płatne staże dla uczniów w ramach projektu „Kariera i Kompetencje…” W okresie wakacyjnym płatne staże u pracodawcy rozpocznie łącznie 8 uczniów Powiatowych Zespołów Szkół w Bieruniu i w Lędzinach uczestniczących w projekcie „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 - Osi Priorytetowej XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działania 11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy - kształcenie zawodowe uczniów, Poddziałania 11.2.1. Wsparcie szkolnictwa zawodowego - ZIT Subregionu Centralnego. Powiat Bieruńsko-Lędziński jako organ prowadzący dla ww. szkół jest organizatorem stażu.   Staże będą się odbywały na terenie Bierunia i Tychów. Każdy staż będzie trwał 150 godzin, które stażyści zrealizują w okresie nieprzekraczającym 21 dni. Za odbycie stażu w okresie pełnych 150 godzin każdemu uczniowi uczestniczącemu w tej formie wsparcia w ramach Projektu zostanie wypłacone stypendium w kwocie 1 480,00 zł brutto. Powiat zapewnia także stażyście m. in. transport do miejsca odbywania stażu, a także ponosi koszt zakupu odzieży ochronnej. Po zakończeniu stażu każdy uczestnik otrzyma od zakładu pracy przyjmującego na staż zaświadczenie o odbyciu stażu, a także opinię zawierającą m.in. informacje o przebiegu stażu.          

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2204-staze-projektu-kariera-i-kompetencje
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola