Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sukces uczennic z Lędzin

Data publikacji: 2017-02-10, Data modyfikacji: 2017-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Zostały laureatkami I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości. Klaudia Martyka, Ewelina Sieradzka, Anna Niesyto oraz Agata Bobla będą reprezentowały Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach oraz powiat bieruńsko-lędziński w półfinałowych zmaganiach.   Uczennica Technikum Urządzeń i systemów Energetyki Odnawialnej - Anna Niesyto osiągnęła najlepszy wynik w regionie, zajmując dziewiątą pozycję wśród 245uczestników z całego województwa.   Hasłem przewodnim tegorocznej XII edycji Olimpiady było: „Przywództwow biznesie”. Wysokie wyniki osiągnięte przez uczniów Technikum im. Anielina Fabery w Lędzinach świadczą o skutecznym nauczaniu oraz wysokim poziomie przygotowania.   - Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu ekonomii, gospodarki i zarządzania - poinformowała Gabriela Jagsz, nauczyciel przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych, która przygotowywała uczestników do olimpiady.   Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 roku i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłaszają się młodzi ludzie przejawiający zainteresowania przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką.    Ogólnopolska Olimpiada to wspólna inicjatywa pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.   Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Celem projektu jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, a także tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej i lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego. ■     Liderki przedsiębiorczości ze swoją opiekunką. Zdjęcie: PZS w Lędzinach

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/2095-sukces-uczennic-z-ledzin
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola