Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tryumf Julii w "Szekspiriadzie"

Data publikacji: 2017-05-17, Data modyfikacji: 2017-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 
  Ponad 30 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych stanęło 12 maja na scenie w lędzińskim „Piaście” podczas finału X Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy w Języku Angielskim „Szekspiriada” 2017. Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu reprezentowały fenomenalne Julia Parszewska i Emilia Stawowy. Julia Parszewska, której nauczycielem jest prof. Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, oczarowała jurorów i publiczność. Jednomyślnie przyznano jej pierwsze miejsce za talent językowy i sceniczny. Julia wyrecytowała utwór o mężczyźnie i kobiecie, którzy poznawszy się na forum internetowym, podając się za młodszych, mieli się spotkać w rzeczywistości i stanąć twarzą w twarz z wcześniejszymi kłamstwami. Na scenie aż rozbrzmiało od pięknej angielszczyzny, tej Szekspira i tej współczesnych autorów. Wśród kryteriów, według których jury dokonało oceny recytatorów, znalazł się dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa i poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. - W mojej konkurencji zdobyłam główną nagrodę w postaci tygodniowych warsztatów językowych w Londynie, prezentując utwór Roberta Williama Service'a „Café Comedy". Podczas imprezy towarzyszyły mi ogromne emocje i stres. Jednak gdy wyszłam już na scenę i stanęłam w świetle reflektorów, ogarnął mnie spokój i zwyczajnie zaczęłam mówić – opowiada Julia Parszewska. Do konkursu stanęła też Emilia Stawowy, przygotowana przez prof. Katarzynę Antosiewicz, z utworem „Phenomenal Woman” autorstwa Maya’i Angelou. Temperament i łatwość występów scenicznych Emilii również wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. ■              

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2149-tryumf-julii-w-szekspiriadzie
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola