Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W cyfrowym wehikule czasu

Data publikacji: 2017-03-16, Data modyfikacji: 2017-03-17
A A AWydrukDrukuj  
 
  Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach (ekspozycja stała znajduje się w budynku Instytucji Kultury Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek przy  Placu Sejmu Śląskiego 2) jest jedynym miejscem w Polsce, w którym można zobaczyć sprawne, w pełni funkcjonalne komputery z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku większości marek świata. 14 marca gośćmi tej placówki byli uczniowie technikum informatycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Ogromne wrażenie na lędzińskiej młodzieży zrobiły modele komputerów produkowane w Polsce, np. przez nieistniejące już zakłady „Elwro”, na czele ze słynną Odrą 1305, składającą się z kilku szaf, zajmujących całe pomieszczenie wielkości sali lekcyjnej. Ta cenna ekspozycja połączona z prezentacją prowadzoną przez pracownika muzeum i samodzielnym testowaniem maszyn jest niezwykle ważna dla kształcenia  w zawodzie technik informatyk, gdyż uzupełnia podstawę programową zawodu i rozszerza wiedzę uczniów zdobytą na przedmiotach zawodowych. Ponadto pozwala zrozumieć kierunki rozwoju technologii informatycznych. Niezwykle lubianym przez uczniów punktem programu jest możliwość testowania i sprawdzania zakresu działania większości eksponatów m.in. w czasie obsługi gier logicznych i strategicznych z „zamierzchłych czasów”. ■ Ilona Kaiser, R       Zdjęcia: PZS w Lędzinach

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2074-w-cyfrowym-wehikule-czasu
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola