Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W górach na warsztatach

Data publikacji: 2017-05-16, Data modyfikacji: 2017-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 
  Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach po raz drugi uczestniczyli (11 - 12 maja) w „Warsztatach wyjazdowych z robotyki”, a także „Obsługi kasy fiskalnej” dla logistyków, zorganizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej. Skorzystali głównie informatycy z klasy pierwszej i drugiej oraz zafascynowani LEGO Mindstroms EV3 mechanicy i uczniowie technikum logistycznego. Warsztaty były przeprowadzone w grupach, w postaci konkursów, co dodatkowo podnosiło temperaturę zmagań i aktywność uczestników.   Uczniowie musieli się wykazać wiedzą techniczną, umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością, pomysłowością, umiejętnością radzenia sobie z emocjami. W rywalizacji zespołowej wygrał zespół pod przewodnictwem mechanika Wojtka Śmiłowskiego. Natomiast indywidualnie najlepszym konstruktorem okazał się informatyk Paweł Lysko z drugiej klasy technikum informatycznego. Warsztaty z robotyki zostały przeprowadzone na podstawie materiałów opracowanych przez wybitnego japońskiego specjalistę konstrukcji LEGO Mindstroms EV3 Yoshihito Isogawy i dotyczyły konstruowania przekładni mechanicznych, mechanizmów nadmuchowych, mechanizmów chwytających powszechnie wykorzystywanych w robotach przemysłowych oraz robotów kroczących. Równolegle odbyły się drugie warsztaty skierowane do logistyków. Dotyczyły one obsługi kas fiskalnych i były pierwszym etapem do otrzymania certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności . Głównym celem wyjazdowych warsztatów jest połączenie aktywnego wypoczynku młodzieży, który - jak potwierdzają badania naukowe aktywuje procesy myślowe - z wytężoną pracą umysłową, jaką jest konstruowanie robotów. Robotów, które w dzisiejszych czasach są podstawą produkcji w wielu parkach maszynowych współczesnych fabryk. ■Ilona Kaiser           Zdjęcia: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2146-w-gorach-na-warsztatach
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola