Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiktoria Żernik mistrzynią skrzyżowania

Data publikacji: 2017-05-15, Data modyfikacji: 2017-05-15
A A AWydrukDrukuj  
 
  Wiktoria Żernik z klasy 2 mundurowej z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach zajęła 1 miejsce w 3 Wojewódzkich Mistrzostwach Klas Mundurowych.    Pod okiem pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bieruniu nadkom. Grzegorza Kocjana, pod koniec kwietnia (24 IV) uczniowie lędzińskiego PZS-u rozpoczęli przygotowania do Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Młodzież najpierw doskonaliła teorię i umiejętności praktyczne, a 8 maja  odbyła praktyki z zakresu ręcznej regulacji ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulic: Lędzińskiej, Pokoju oraz Hołdunowskiej w Lędzinach.  10 maja ekipa PZS-u: Amadeusz Czarnota i Paweł Morawiec z I klasy mundurowej oraz Bartosz Jasiukajć, Sławomir Szewczyk i Wiktoria Żernik z klasy II mundurowej, wraz z mgr Iwoną Mendzlą i przedstawicielem KPP Bieruń, post. Mateuszem Pacutem, udała się na zawody do Świętochłowic. Jej rywalami byli reprezentanci: II LO ze Świętochłowic, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jaworzna, Niepublicznego Liceum Policyjnego "As" z Sosnowca, II LO z Chorzowa, 7 LO z Sosnowca oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Wojkowicach.   Rywalizacja odbyła się w 6 kategoriach: test wiedzy, jazda gokartem, ręczna regulacja ruchem drogowym, jazda z talerzem "Stewarda", pomoc przedmedyczna oraz sprawnościowy tor przeszkód. Wiktoria Żernik, zdeklasowała rywali na skrzyżowaniu. Zajęła 1 miejsce w kierowaniu ruchem! Opiekunka, Iwona Mendzla, otrzymała dyplom podziękowania za przygotowanie drużyny do III Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. ■IM             Zdjęcia: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2142-wiktoria-zernik-mistrzynia-skrzyzowania
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola