Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z pythonem do indeksu

Data publikacji: 2017-06-08, Data modyfikacji: 2017-06-08
A A AWydrukDrukuj  
 
  Krzysztof Styc i Szymon Drozdek - technicy informatycy z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu - zakwalifikowali się do finału projektu „Od Algorytmu do Zawodowca”, który odbył się 1 czerwca w Kampusie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. W ostatecznej klasyfikacji Krzysztof Styc z klasy drugiej zdobył IV miejsce. To ogromny sukces młodego informatyka, który ostatnio na swoim koncie zapisał również 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Firma w opałach”. - Jednym z zadań było ułożenie kodu sterującego robotem w języku PYTHON, który uczniowie poznawali podczas warsztatów programistycznych prowadzonych przez wykładowców z Wydziału Informatyki Stosowanej. Konkurencja była ogromna. W projekcie brało udział 225 uczniów z 15 szkół ze Śląska, do finału zakwalifikowało się 48 najlepszych. O randze zawodów świadczy fakt, że oprócz bardzo cennej nagrody rzeczowej (platforma programistyczna Arduino) nasz uczeń otrzymał wraz z dyplomem indeks wydziału Informatyka Stosowana na Uniwersytecie Śląskim – powiedział Sławomir Binek, koordynator projektu, nauczyciel fizyki w PZS. - Na rozgrzewkę musieliśmy napisać program przeliczający kolejne dni w roku na konkretne daty. Potem było zadanie trudniejsze - napisanie funkcji opartej na ciągu Fibonacciego. Po tych konkurencjach przeliczono punkty i z 48 uczestników do ostatniego etapu przeszło nas jedynie 15. W ścisłym finale, można powiedzieć, że w wyścigu mieliśmy za zadanie zaprogramować robota LEGO Mindstorms w taki sposób, aby jak najszybciej przejechał trasę podążając ściśle wytyczoną krzywą – opowiada Krzysztof Styc. Projekt „Od Algorytmu do Zawodowca” realizowany w PZS w Bieruniu od października 2016r. był współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz fundację EDU-RES. ■       Zdjęcia: PZS w Bieruniu  

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2186-z-pythonem-do-indeksu
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola