Belka
Środa, 8 Grudnia 2021   imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żar lał się z nieba

Data publikacji: 2017-08-03, Data modyfikacji: 2017-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Tour de Pologne to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Organizowany jest od 1928 roku. W tym roku odbywa się jego 74. edycja. W wyścigu  bierze udział 16 zawodowych drużyn kolarskich, grupujących najlepszych szosowców Europy. Złożona z 7 etapów trasa o łącznej długości 1.122,5 km., prowadzi z Krakowa i kończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. Aż dwa razy przebiegała przez drogi naszego powiatu. 31 lipca etap 3 prowadził z Jaworzna do Szczyrku (161 km) przez Imielin i Chełm Śląski. Drugi raz mogliśmy zobaczyć kolarzy 1 sierpnia podczas etapu 4 z Zawiercia do Zabrza, dopingując zawodników w Chełmie Śląskim, Lędzinach, Bieruniu i Bojszowach (Świerczyniec). Ponieważ Tour de Pologne jest ogromnym przedsięwzięciem, wymagającym przede wszystkim zapewnienia bezpiecznego przejazdu kolarzy oraz zabezpieczenia miejsc, w których mogą stanąć fani sportowi, organizatorom w zabezpieczeniu dróg pomagały służby i pracownicy różnych jednostek z naszego powiatu m.in.: Biuro Zarządzania Ruchem na Drogach, Powiatowy Zarząd Dróg, Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu, Straże Miejskie, Ochotnicze Straże Pożarne, Towarzystwo Turystyki Aktywnej, BOSiR. Pomimo licznych utrudnień drogowych kierowcy wykazywali  zrozumienie, korzystali z objazdów lub cierpliwie czekali na zakończenie przejazdu zawodników. Podziękowania należą się również mieszkańcom naszego powiatu, którzy licznie gromadzili się przy trasach przejazdu 74. Tour de Pologne. Wysoka temperatura nie była przeszkodą w aktywnym dopingowaniu kolarzy, w okazaniu wsparcia dla ich ogromnego wysiłku. Dziś zostały nam tylko wspomnienia i oczekiwanie na rozstrzygnięcie wyścigu. Liczymy na sukces naszego najlepszego zawodnika – Rafała Majki. ■MO                                             Zdjęcia i materiał video: Mariusz Grzesica, Agnieszka Krawczyk, Marzena Orzeł

Pełna treść wiadomości na: powiatbl.pl/aktualnosci/2214-zar-lal-sie-z-nieba
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola