Belka
Środa, 3 Września 2025   imieniny: Izabela, Szymon, Joachim
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uczniowie budują pojazd elektryczny

Data publikacji: 2014-05-21, Data modyfikacji: 2014-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Minął półmetek praktyk zawodowych realizowanych w Niemczech przez grupę 30 uczniów technikum ekonomicznego i mechanicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. 15-17 maja miała miejsce, zaplanowana w projekcie, wizyta monitorująca dyrektor Teresy Horst i Bogumiły Stachury - kierownika szkolenia praktycznego, które spotkały się w Schkeuditz i Lipsku z uczniami, opiekunami, trenerami i przedstawicielami instytucji, w których uczniowie odbywają zajęcia.   Teresa Horst spotkała się z Frankiem Dennhardtem, kierownikiem zespołu informatyków firmy Robotron, w której uczennice technikum ekonomicznego przez trzy tygodnie szkolą się w zakresie obsługi programów komputerowych, pisania pism, tworzenia dokumentacji.   Mechanicy pierwszy etap praktyk odbywali w serwisie Volkswagena w Schkeuditz. W warsztatach w ośrodku Gut Wehlitz konstruowali pojazd o napędzie elektrycznym, nauczyli się spawania metodą MAG. Przed nimi zajęcia z hydrauliki oraz programowanie obrabiarek CNC, będą się uczyć praktycznego projektowania i realizacji sterowania układami pneumatycznymi. Wizytujący praktykantów mieli okazję obserwować uczniów podczas pracy w warsztatach obróbki ręcznej i spawalni.   Praktyka zawodowa 30 uczniów bieruńskiego PZS-u jest realizowana w ramach projektu „Europejskie kompetencje dziś – praca na jutro”, projekt systemowy POKL „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”.■                   Zdjęcia: PZS w Bieruniu  

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1164-uczniowie-buduja-pojazd-elektryczny
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola