Belka
Środa, 29 Marca 2023   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Wypoczynek, przyroda i śmieci. Oto dlaczego tereny zielone toną w odpadach

Wypoczynek, przyroda i śmieci. Oto dlaczego tereny...

Data dodania: 2022-07-15
Wakacje w pełni. Na szlakach coraz więcej turystów korzysta z uroków natury, a zacienione obszary leśne dają wczasowiczom schronienie przed upałami. Niestety na terenach zielonych oprócz pięknej i okazałej roślinności można natrafić na przykre niespodzianki pozostawione przez człowieka. więcej »
 
Znowu trzęsie? - Odszkodowania za szkody górnicze w Bieruniu i okolicach.

Znowu trzęsie? - Odszkodowania za szkody górnicze...

Data dodania: 2022-07-11
Działalność kopalni bywa bardzo uciążliwa dla mieszkańców terenów na których prowadzone jest wydobycie. Bardzo często szkody są trudne do naprawienia, a koszty ich usunięcia mogą być bardzo wysokie.  Szkody górnicze to przede wszystkim pęknięcia w ścianach i podłogach budynków.  Najpoważniejsze uszkodzenia odnoszą budynki w promieniu 2 km od ściany na której wydobywany jest węgiel, ale odczuwalne wstrząsy mogą mieć znacznie większy zasięg. więcej »
 
25 lat Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych

25 lat Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych

Data dodania: 2022-04-10
W marcu minęło 25 lat od chwili rejestracji Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych, która zrealizowała w tym czasie - i nadal realizuje - liczne projekty związane z ochroną środowiska, rozwojem przedsiębiorczości czy pomocą najuboższym. Przyczyniła się też do powstania w Ścierniach swoistego centrum, łączącego poszczególne części miasta. więcej »
 
Rozpoczęła się renowacja

Rozpoczęła się renowacja "Kadłuba"

Data dodania: 2022-04-01
Rozpoczęły się prace zmierzające do odrestaurowania zabytkowego "Kadłuba" znajdującego się przy dworcu autobusowym w Bieruniu Starym. To element wielozadaniowego projektu znanego pod nazwą Centrum Przesiadkowe - etap II, które w całości zrealizowane będzie do końca bieżącego roku. więcej »
 
Trwa Zielony Budżet Miasta Bierunia!

Trwa Zielony Budżet Miasta Bierunia!

Data dodania: 2022-03-22
Za nami półmetek etapu składania wniosków do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia. Do 31 marca 2022 roku mieszkańcy mają czas na przygotowanie i złożenie swojej propozycji zielonego projektu. To już druga edycja naszej zielonej inicjatywy, dzieki której Mieszkańcy Bierunia mają bezpośredni wpływ na proces zazieleniania i ukwiecania miasta. Zapraszamy do udziału! więcej »
 
Dom pełen inspiracji

Dom pełen inspiracji

Data dodania: 2020-04-26
Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym. więcej »
 
 

Podziękowania za pomoc w ujęciu pijanego kierowcy...

Data dodania: 2019-07-03
Bieruńska Policja i włodarze miasta podziękowali strażnikowi miejskiemu za właściwą reakcję na informację o nietrzeźwym kierowcy, następstwem której było udaremnie... więcej »
 
 

Wakacyjne kontrole autokarów

Data dodania: 2019-07-02
Wakacje to także czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwrócą na kont... więcej »
 
 

12. edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"...

Data dodania: 2019-07-02
W bieżącym roku zorganizowana została już 12. edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie d... więcej »
 
 

Podsumowanie działań "NURD"

Data dodania: 2019-07-02
W miniony piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczen... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 101
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola