Belka
Czwartek, 10 Lipca 2025   imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W wielkim półfinale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Data publikacji: 2014-12-11, Data modyfikacji: 2014-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W jedenastu miastach odbył się 5 grudnia II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest gospodarka zapasami, dlatego większość z 25 testowych pytań dotyczyła tego zagadnienia. Olimpijczycy obliczali zapas zabezpieczający, określali rotację zapasów czy prognozowali popyt. Mieli 75 minut, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i utorować sobie drogę do wielkiego finału.   W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział 7429 uczniów z 285 szkół. Po październikowych szkolnych eliminacjach, w drugim etapie znalazło się 515 uczestników, w tym pięcioro z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Pod koniec grudnia znany będzie finałowy skład - około 50 najzdolniejszych młodych logistyków w Polsce.   Trzeci, ostatni etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.   Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.                                                                                                       Zdjęcie: PZS w Lędzinach  

Pełna treść wiadomości na: http://www.powiatbl.pl/aktualnosci-telefon/1336-w-wielkim-polfinale-vii-ogolnopolskiej-olimpiadzie-logistycznej
powiatbl.pl, Źródło artykułu: powiatbl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola