Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 23 Maja 2025   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Podsumowanie zagranicznych praktyk

Data dodania: 2013-10-17
18 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach otrzymało z rąk przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Katowicach Marzeny Zabiegały, wicestarosty Henryka Barcika i dyrektor Ewy Matusik europassy w języku niemieckim i angielskim, certyfikaty odbycia praktyk zawodowych w języku niemieckim, certyfikaty wydane przez Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach. Uroczyste podsumowanie wyjazdu młodzieży na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach programu Leonardo da Vinci odbyło się 15 października w auli szkolnej.   Celem tego programu jest promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz podnoszenie jakości i innowacyjności kształcenia i szkolenia zawodowego. Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego (praktyki i staże zagraniczne) bądź poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego (wymiany doświadczeń). Założeniem tego typu projektów jest połączenie teorii z praktyką, wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy.   Wśród obecnych na uroczystości byli rodzice uczniów, opiekunowie praktyk (Jerzy Kozłowski i Przemysław) Wisiorek oraz wychowawcy klas (Jolanta Wojciechowska i Danuta Płucieńczak).   Przedstawiciele uczniów odbywających praktyki w zawodach technik ekonomista Aleksandra Gałka i technik elektryk Adam Sobota zaprezentowali , w formie multimedialnej, szczegółowy przebieg praktyk w Kolonii. Wskazali także na użyteczność zakupionych przez PZS w Lędzinach dla każdego uczestnika wyjazdu: tabletu, translatora językowego, słownika. Przydatne okazały się także kursy poprzedzające wyjazd: językowy, pedagogiczno-psychologiczny oraz kulturowy. Uczniowie pokazali na slajdach zabytki i ciekawe miejsca, które zwiedzili w wolnym czasie. Zgodnie podkreślali szczególne znaczenie zdobytego doświadczenia w trakcie trwania praktyki, piękno miasta, w którym praktyka się odbywała oraz bardzo dobrej atmosfery panującej w czasie całego wyjazdu. Podkreślili, że była to wyjątkowa przygoda życia. ■                                       Zdjęcia: PZS w Lędzinach   więcej »
 
 

Odnawialne Źródła Energii - 7 dniowe szkolenie w...

Data dodania: 2013-10-16
Serdecznie zapraszamy do udziału w  bezpłatnym 7-dniowym szkoleniu z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii realizowanym w ramach projektu 8.1.1 POKL "Śląskie! - w stronę Słońca"-  szkolenie realizowane będzie TYCHACH od 26.11.2013r. Oferowane szkolenie skierowane jest do pracowników (umowa o pracę), właścicieli, współwłaścicieli mikro i małych przedsiębiorstw  z terenu woj. śląskiego (w tym osoby samozatrudnione) posiadających aktywny wpis do CEIDG i zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii małej mocy w zakresie instalacji i eksploatacji tych urządzeń.   Zakres oraz terminy szkolenia w Tychach przedstawiają się następująco: I. Teoria systemów grzewczych i elektrycznych opartych na Odnawialnych Źródłach Energii 1)Kolektory słoneczne - 26.11.2013r. (wtorek) 2)Pompy ciepła - 3.12.2013r.  (wtorek) 3)Współpraca różnych systemów grzewczych- 11.12.2013r. (środa) 4)Systemy energetyczne – fotowolatika i turbiny wiatrowe - 20.12.2012r. (piątek) Zajęcia teoretyczne w postaci wykładów z prezentacjami multimedialnymi, pozwalające na swobodne omówienie tematu i wymianę doświadczeń. II. Praktyka systemów grzewczych i elektrycznych opartych na Odnawialnych Źródłach Energii 5)Montaż kolektorów słonecznych- 7-9.01.2014r. (jeden dzień do wyboru) 6)Montaż pomp ciepła- 13-15.01.2014r. (jeden dzień do wyboru) 7)Montaż urządzeń fotowoltaicznych i turbin wiatrowych- 21-23.01.2014r.    (jeden dzień do wyboru) Zajęcia w postaci warsztatów, pozwalające na zdobycie praktycznych umiejętności obsługi i montażu urządzeń odnawialnych źródeł energii na udostępnionych makietach, pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. Szkolenia realizowane będa w godzinach rannych od 8.30 do 15.30. W ramach szkoleń uczestnikom zapewniany materiały szkoleniowe (na część teoretyczną i praktyczną) oraz catering. Po ich zakończeniu zostaną wydane stosowne Zaświadczenie oraz Certyfikaty. Z jednej firmy udział w szkoleniu może brać kilka osób. W ramach projektu prowadzony jest również nabór na ostatnie szkolenie realizowane w Pawłowicach w okresie luty-marzec 2014r. Szczegółowe informacje o projekcie: Centrum Przedsiębiorczości CP Sp. z o.o. [dawniej: Centrum Przedsiębiorczości S.A] ul. Kopalniana 6 43-225 Wola / koło Pszczyny tel. 32 211 81 80 lub 32 211 91 77 e-mail: n.lukasek@cpsa.com.pl, k.rozmus@cpsa.com.pl Dokumenty rekrutacyjne do pobrania na stronie www.cpsa.com.pl Projekt "Śląskie! - w stronę Słońca" współfinansowany jest  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."   więcej »
 
 

Na wodzie…

Data dodania: 2013-10-15
14 października na Jeziorze Paprocańskim w Tychach rozpoczęły się trzydniowe wspólne z ćwiczenia ratownictwa wodnego ratowników WOPR oraz strażaków KM PSP w Tychach. Po raz pierwszy właśnie podczas tych ćwiczeń wykorzystywany jest sprzęt znajdujący się na wyposażeniu magazynu przeciwpowodziowego powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Zajęcia pozwolą ratownikom i strażakom zapoznać się z zasadami i sposobami jego użycia oraz jego możliwościami technicznymi, co skutkować będzie sprawnym i efektywnym jego wykorzystaniem w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej.   W inauguracji szkolenia uczestniczyli przedstawiciele samorządu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. ■                                       Zdjęcia: Henryk Nikiel więcej »
 
 

Szkolna Liga Strzelecka

Data dodania: 2013-10-15
10 października ruszyła Szkolna Liga Strzelecka, której organizacji w tym roku podjął się Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach wraz z Gimnazjum nr 1 im. J. Korczaka oraz Strzelnicą Sportową w Bieruniu. W pierwszej rundzie Ligi wzięło udział pięć szkół ponadgimnazjalnych oraz trzy gimnazja z powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz Tychów. Poniżej lista wyników. GIMNAZJA I miejsce                      Gimnazjum nr 1 w Lędzinach II miejsce                     Gimnazjum nr 2 w Bieruniu III miejsce                   Gimnazjum nr 12 w Tychach SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I miejsce                      PZS w Bieruniu – 542 pkt II miejsce                     Zespół Szkół nr 2 w Tychach – 496 pkt III miejsce                   PZS w Lędzinach – 435 pkt IV miejsce                   Zespół Szkół nr 6 w Tychach (ZSZ) – 415 pky V miejsce                    Zespół Szkół nr 6 w Tychach (Technikum nr 5) – 397 pkt. KATEGORIA INDYWIDUALNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I miejsce                      Kula Michał – PZS Bieruń II miejsce                     Dzidek Łukasz – PZS Bieruń III miejsce                   Oleś Angelika – ZS nr 2 Tychy Terminy rozgrywek Szkolnej Ligi Strzeleckiej II runda                       28 października 2013 III runda                      27 marca 2013 IV runda                      28 kwietnia 2013 V runda                       22 maja 201 Organizatorzy: Aneta Madejska –PZS w Lędzinach, Alina Bielec - Gimnazjum nr 1 im. J. Korczaka w Lędzinach, Władysław Chrząszcz – LOK Bieruń. Sędzia: Ewa Gubernat ■ więcej »
 
 

IV Powiatowe Zawody Modeli Samochodów

Data dodania: 2013-10-14
Na torze modelarskim LOK przy ulicy Pokoju w Lędzinach odbyły się 12 października IV Powiatowe Zawody Modeli Samochodów z napędem elektrycznym. W zawodach brało udział 25 zawodników z powiatu, uczniów szkół podstawowych i Gimnazjumnazjalnych oraz przedszkoli. Zawody otworzył wicestarosta Henryk Barcik. Rozegrano konkurencje w klasie modeli samochodów szkolnych i wyczynowych.   Klasyfikacja w kategorii samochodów szkolnych: Rafał Drozdek                       SP Imielin Jakub Jaromin                        SP nr 3 Lędziny Natalia Tomala                       SP nr 3 Lędziny Kamila Borkowska                SP nr 3 Lędziny Magdalena Tam                     SP Nr 3 Lędziny W kategorii samochodów wyczynowych: Kacper Mrozek                                  Gimnazjum nr 1 Bieruń Daniel Jędrzejczak                             Gimnazjum Bojszowy Dawid Tomala                                   Gimnazjum Imielin Weronika Komandera                         Gimnazjum Imielin W kategorii open: Kacper Mrozek                      gmina Bieruń Wojciech Mrozek                   gmina Bieruń Daniel Jędrzejczak                 gmina Bojszowy Rafał Drozdek                       gmina Imielin Grzegorz Bieniek                   gmina Lędziny Wśród zawodników wyróżniała się grupa przedszkolaków, przedszkola nr 2 w Lędzinach Patryk Borkowski i Mateusz Jaromin   Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował Powiat Bieruńsko-Lędziński. Obserwatorami zawodów byli m.in. Wiesław Stambrowski i Marek Bania – burmistrz i zastępca burmistrza Lędzin. Platformy startowej dla zawodników użyczył Aleksander Kasperek, a pomocy w przeprowadzeniu zawodów udzieliła grupa wolontariuszy Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Zawody cieszyły się dużym zaciekawienie wśród okolicznej młodzieży, jak zwykle zawodnikom towarzyszyła liczna grupa rodziców i opiekunów.■                                       Zdjęcia: Organizatorzy więcej »
 
 

Dzień taktyczny mundurówek

Data dodania: 2013-10-14
3 października klasy mundurowe – wojskowe i policyjne - Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach uczestniczyły w Dniu Taktycznym w Tychach, zorganizowanym przez kpt. Sławomira Irackiego.   Uczniowie uczestniczyli między innymi w zajęciach na strzelnicy, podczas których, pod doświadczonym okiem por. Witolda Falewicza, doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Uczniowie mieli okazję odświeżyć swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz poszerzyć ją o wiadomości z zakresu pomocy medycznej udzielanej na polu walki. „Wojacy” uczestniczyli w zajęciach z czarnej taktyki, natomiast „policjanci” uzupełnili umiejętności taktyczne o sposoby ochrony VIP-a. Wszyscy uczestniczyli również w zajęciach z samoobrony, na których poznali m.in. techniki obrony przed uzbrojonym napastnikiem. ■ Aneta Madejska                                       Zdjęcia: PZS w Lędzinach   więcej »
 
 

Pieśń dla Bogurodzicy

Data dodania: 2013-10-14
Tak zatytułowany był szósty koncert tegorocznego Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, którego wykonawcami byli: Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran i konsultant programowy naszych festiwali – prof. Julian Gembalski.   Koncert odbył się w niedzielę, 13 października, w nie tak dawno poświęconym (2004 r.) kościele Matki Boskiej Różańcowej w Lędzinach. W tym roku oddano tam do użytku niewielkie, 6-głosowe organy zbudowane przez firmę Klimosz i Dyrszlag z Rybnika w roku 1935. Instrument był użytkowany w Szarleju i w Jankowicach Pszczyńskich, skąd został przeniesiony właśnie do Lędzin. Konserwacji, adaptacji do nowego wnętrza oraz strojenia i intonacji dokonali Dominik Kabot z Mieczysławem Klonowskim.   Istnienie „starych-nowych” organów było bezpośrednim powodem zorganizowania w lędzińskiej świątyni nadzwyczajnego koncertu w ramach tegorocznej Jesieni Organowej. Co zaś do tematyki koncertu, to niejako narzucała się sama: kościół maryjny, październik miesiącem różańcowym, a więc maryjnym, przypadający akurat odpust parafialny i dodatkowo sama data – 13 dzień miesiąca, zawsze związany ze wspomnieniem Matki Boskiej Fatimskiej. Motto, jakie obrali wykonawcy dla tego muzycznego wieczoru, było więc jak najbardziej uzasadnione. Program zawierał wyłącznie utwory o tematyce maryjnej, z wyjątkiem zagranej na wstępie Toccaty i fugi a-moll i Ricercaru Johanna Philippa Kriegera.   W dalszej części koncertu usłyszeliśmy jeszcze kilka maryjnych utworów przeznaczonych na same organy: dwie fugi na Magnificat Johanna Pachelbela, Preludium „Bogurodzica” Feliksa Rączkowskiego oraz improwizowaną fantazję na temat pieśni „Zawitaj Matko Różańca Świętego”. Jednak większą część programu wieczoru wypełniły różnego rodzaju dzieła wokalne, w tym fragmenty Magnificat Marcina Józefa Żebrowskiego i J. S. Bacha, dwa utwory W. A. Mozarta, Regina coeli Maksymiliana Koperskiego oraz trzy wersje popularnego „Ave Maria”: L. Cherubiniego, Bacha-Gounoda i G. Cacciniego. Ten ostatni utwór przypisywany bywa renesansowemu kompozytorowi Giulio Cacciniemu, jednak w rzeczywistości napisał go w 1970 roku, z myślą o własnych koncertach i nagraniach, rosyjski gitarzysta i lutnista Władimir Wawiłow. W Związku Radzieckim, w którym znajomość muzyki dawnej była praktycznie żadna (obowiązywało pisanie prostych utworów dla robotników, dzielnych traktorzystek i in., a nie zajmowanie się jakimiś muzycznymi, w dodatku „kapitalistycznymi” skamielinami), nikt się na mistyfikacji nie poznał i tak już zostało – do dzisiaj utwór funkcjonuje w świadomości większości słuchaczy jak „Ave Maria” Cacciniego. W krótkim czasie stał się pewnego rodzaju hitem, bo jest rzeczywiście melodyjny i bardzo zgrabnie napisany. Innymi ciekawostkami repertuarowymi były utwory prawie nieznanych polskich kompozytorów – Marcina Józefa Żebrowkiego (ok. 1710 – 1792) i Maksymiliana Koperskiego (1812 – 1886). W świetle najnowszych badań, związany z kapelą jasnogórską Żebrowski jawi się dzisiaj jako jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich XVIII wieku. Natomiast twórczość działającego w klasztorze filipinów w Gostyniu Koperskiego nadal czeka na spopularyzowanie, będąc interesującym przejawem klasycyzmu w muzyce polskiej.   Wykonanie wszystkich utworów mogło zadowolić najbardziej wybrednych koneserów. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro przy organach zasiadł Julian Gembalski, o którego maestrii napisano i powiedziano już tyle, że właściwie nie sposób nic dodać. Każdy koncert z jego udziałem to kreacja artystyczna najwyższej klasy, niezależnie od tego czy ma do dyspozycji duży instrument czy niewielkie organy, jak w kościele M. B. Różańcowej; niezależnie od tego czy gra solo, akompaniuje, lub improwizuje. Także Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska jak zwykle zaimponowała nieskazitelną intonacją, muzykalnością, dbałością o niuanse stylistyczne. Takiej oprawy muzycznej odpustu parafialnego z pewnością dawno nie miała żadna świątynia w bliższej i dalszej okolicy.   Na kolejny koncert Jesieni Organowej zapraszamy do kościoła Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim w najbliższą niedzielę (20 października) o godz. 18.00. Wystąpi grający muzykę dawną na historycznych instrumentach zespół „La Folia Ensemble”. ■ Roman Jochymczyk                                         Zdjęcia: BM-Foto   więcej »
 
 

Samorządowy Oskar

Data dodania: 2013-10-14
  13 października w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową.   Laureatami Nagrody im. Grzegorza Palki w 2013 roku zostali: Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP - za wieloletnie działania na rzecz modernizacji funkcjonowania systemu samorządu terytorialnego; Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu w latach 2006-2010 - za budowanie prestiżu polskiego samorządu terytorialnego, poprzez modelowe rozwiązania realizowane wraz z gdyńską społecznością oraz Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wiceprezes Związku Województw RP - za działalność na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym, zwłaszcza jako Przewodniczący Delegacji Polskiej w Komitecie Regionów przy Parlamencie Europejskim oraz jego Wiceprzewodniczący.   Z satysfakcją informujemy, że jedno z 12 wyróżnień otrzymał starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz - za wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ekologii i infrastruktury.   Nagroda im. Grzegorza Palki nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform. Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki Liga Krajowa pragnie uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę.   Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie.   Nagrody i dyplomy wręczał przewodniczący Ligi Krajowej Tadeusz Wrona. ■                                     więcej »
 
 

Mistrzowie inwestycji

Data dodania: 2013-10-14
„Wspólnota. Pismo Samorządu Terytorialnego” ogłosiło wyniki i nagrodziło zwycięzców corocznego ogólnopolskiego rankingu samorządowych inwestycji w infrastrukturę techniczną w 2012 roku. Ranking został opracowany przez zespół profesora Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Liderzy zostali wyłonieni w kategoriach: województwa, miasta wojewódzkie, powiaty, miasta powiatowe, miasta grodzkie, mniejsze miasta i gminy wiejskie.   Powiat bieruńsko-lędziński w kategorii powiaty zajął IX pozycję w roku 2012.   Jak stwierdzają autorzy rankingu w 2012 roku spadek inwestycji nie był jednorazowy. Wynikł z kilkuletniego spowolnienia inwestycyjnego spowodowanego głównie pogarszaniem się sytuacji finansowej samorządów. W przypadku powiatów można wręcz o prawdziwym załamaniu – inwestycje w 2012 roku osiągnęły poziom zaledwie 60 proc. inwestycji z roku 2011, a patrząc na ostatnie dwa lata spadek jest ponaddwukrotny!   Inwestycje samorządowe w infrastrukturę techniczną koncentrują się w trzech działach: – transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy) – gospodarka komunalna, – gospodarka mieszkaniowa.   Dlatego sukces powiatu jest duży, chociaż – co podkreśla ranking – w sporej mierze (podobnie jak w przypadku wielu innych samorządów) wynikł z napływu środków zewnętrznych. Lecz – jak zauważono – takie środki trzeba umieć „wychodzić” przedstawiając poważne, dobrze uzasadnione wnioski, wykazując się skutecznością realizacji wcześniejszych zadań itd.   Pierwsze miejsce w rankingu powiatów zajął powiat lubelski. Zajmujący dziewiątą lokatę w klasyfikacji powiat bieruńsko lędziński bezpośrednio wyprzedził powiat częstochowski. Kolejny z powiatów z województwa śląskiego (myszkowski) zajął 36 miejsce.   Szczegółowe omówienie rankingu zostało opublikowane we „Wspólnocie” nr 21.   Wyniki rankingu zostały ogłoszone na uroczystej gali podczas XI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów 9 października w Warszawie. Najlepsi otrzymali tytuły "Mistrzów Inwestycji" ■           więcej »
 
 

Dzień Edukacji Narodowej

Data dodania: 2013-10-11
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem pracowników szkół i placówek, dla których powiat bieruńsko-lędziński jest organem prowadzącym, miały miejsce 10 października. W okolicznościowym spotkaniu uczestniczyli: Józef Berger – przewodniczący Rady Powiatu, Bernard Bednorz - starosta bieruńsko-lędziński, Henryk Barcik – wicestarosta, Urszula Myalska – przewodnicząca Komisji Społecznej, Promocji, Zdrowia i Kultury Fizycznej, Anna Kubica – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, Czesław Kłyk – przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu.   Wieloletnią tradycją tych spotkań jest wręczanie wyróżnionym nauczycielom Nagród Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego. W tym roku nagrody finansowe, pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty z rąk starosty, przewodniczącego Rady Powiatu i wicestarosty odebrali dyrektorzy powiatowych szkół i placówek oraz pedagodzy: Teresa Horst (dyr. PZS w Bieruniu), Ewa Matusik (dyr. PZS w Lędzinach), Romuald Kubiciel, (dyr. LO w Bieruniu), Krzysztof Kucyper (dyr. PPP w Bieruniu), Joanna Tlałka (nauczycielka języka rosyjskiego LO w Bieruniu), Jerzy Kozłowski (kierownik szkolenia praktycznego PZS w Lędzinach), Rafał Stuchlik (nauczyciel przedmiotów informatycznych w PZS w Lędzinach), Iwona Słowiak (wicedyrektor PZS w Bieruniu), Joanna Kozub (wicedyrektor PZS w Bieruniu), Grażyna Wilczak (nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w PZS w Bieruniu i kierownik Powiatowego Ośrodka Dokształcania Zawodowego), Maria Szczudło (bibliotekarka w PZS w Bieruniu).   Nagrody nauczycielom podległych sobie szkół i placówek wręczyli ich dyrektorzy. W gronie wyróżnionych pedagogów byli:   Bogumiła Stachura, Justyna Bielak, Magdalena Makohoń, Irena Czamberg, Mirella Gasidło, Ewa Gubernat, Anna Kamińska, Joanna Krakowiecka, Józefa Wójtowicz, Mariusz Meroń, Hieronim Niemczuk, Edmund Żółtowski Sławomir Binek, Michał Kułaga, Tomasz Nowak, Jerzy Poniewski, Szczepan Ścisłowicz (PZS w Bieruniu);   Anna Szymczyk, Jolanta Tarajkowska, Barbara Wiśniowska, Beata Brysz, Dagmara Kupczyk, Anna Mucha, Elżbieta Penczek, Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, Piotr Gorczyca, Szymon Nyga (LO w Bieruniu);   Joanna Biolik, Krzysztof Biolik, Krystyna Wróbel, Grażyna Sawicka, Iwona Mendzla-Wilk, Ilona Kaiser, Bożena Krzemień, Beata Skrzypczyk, Katarzyna Góra, Krzysztof Żogała (PZS w Lędzinach);   Agata Nowińska, Jadwiga Matyszkiewicz, Katarzyna Josse, Maria Lasok (PPP w Bieruniu).   Grupa nauczycieli odebrała akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Byli to: Grażyna Sawicka, Agnieszka Waśniowska, Justyna Pilch, ks. Mirosław Banaś, ks. Krzysztof Kozłowski (PZS Lędziny), Anna Mucha (LO Bieruń).   Wszystkim nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie za trud nauczania i wychowywania naszej młodzieży. W szkołach dla których nasz powiat jest organem prowadzącym uczy się obecnie prawie 2.000 młodzieży. O wysokiej jakości kształcenia w tych placówkach świadczą między innymi doskonałe wyniki tegorocznych matur, egzaminów zawodowych, duża liczba ucznia w gronie laureatów różnych konkursów i olimpiad przedmiotowych, zawodowych itp. ■AN                                       Zdjęcia: Marian Ryglewicz   więcej »
 


Strona: 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 z 101
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bieruńsko-lędziński - najmniejszy powiat województwa śląskiego. Powstał w 1999 r jako powiat tyski  z siedzibą w Tychach, w 2002 roku siedziba został przeniesiona do Bierunia dokonując tym samym przemianowania pawiatu na bieruńsko-lędziński.

Do powiatu należa gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin i Lędziny. Główna galąź gospodarki tego regionu to przemysł wydobywczy z kopalniami węgla kamiennego. W Bieruniu funkcjonują również doskonale znane na rynku europejskim firmy "Danone"  i "Johnson Controls".

Przez teren powiatu przebiega autostrada A-4 oraz drogi krajowe DK-1 i DK-44.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola